Nowa nazwa IVECO Group

Strona główna / Aktualności / Nowa nazwa IVECO Group
Nowa nazwa IVECO Group

Nowa nazwa IVECO Group oraz logo zapowiadają przyszłość nowej organizacji w obszarze On-Highway

Londyn, 30 września 2021 r.

 

Nowa organizacja On-Highway nabiera realnego kształtu jako globalna firma, której zadaniem jest ochrona, wspieranie i rozwój ośmiu marek. Jest to nowa spółka IVECO Group, której nowe logo jest kolejnym krokiem w kierunku zakończenia wyodrębnienia tej działalności z CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI / MI: CNHI), co ma nastąpić na początku 2022 roku.

 

Nową rzeczywistość prezentuje nowe logo firmy, które przedstawia IVECO Group jako spółkę holdingową. Dzięki delikatnemu i dyskretnemu projektowi, logo to kładzie nacisk na marki, które się w nim zawierają i składa hołd ich bogatemu i wspólnemu dziedzictwu, wyraźnie wyznaczając ich wspólną drogę. Nazwa ta podkreśla też długą drogę, którą pokonały te przedsiębiorstwa i w roku 1975 stworzyły Industrial VEhicles CORporation.

Wyjątkowa tożsamość marek i silne skupienie grupy na biznesie zostały podkreślone w nowym logo poprzez ostre linie czcionki. Kolor szary przywołuje poczucie stabilności i silnego przemysłowego DNA marek, wskazuje na skromną ale niezwykle pracowitą drogę, jaką pokonała firma, na jej determinację do osiągania wyznaczonego celu. Niebieska kropka między „IVECO” i „Group” przerywa schemat kolorów, wskazuje na przyszłość, którą charakteryzuje zrównoważona innowacja. Niebieska kropka nowego logo zlokalizowana w środku, dodaje dynamiki całemu elementowi graficznemu, sugeruje równowagę i jednocześnie zwraca uwagę na szczegóły, tak jak portfolio marek IVECO Group.    

 

Poniżej logo głównego znajdują się nazwy poszczególnych marek, prezentowane w jednej linii. W centrum Grupy znajduje się marka IVECO: pionierski producent pojazdów użytkowych, który projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych oraz FTP Industrial, rdzeń IVECO Group, który dostarcza zaawansowane silniki i skrzynie biegów dla swoich siostrzanych marek oraz pozostaje światowym liderem w dostarczaniu technologii układów napędowych klientom z branży rolniczej, budowlanej, morskiej, produkcji energii oraz pojazdów użytkowych.

 

Obok IVECO i FTP Industrial znajdują się: IVECO BUS - producent autobusów premium oraz HEULIZ. Dalej IVECO Defence Vehicles - producent wysokospecjalistycznego sprzętu obronnego, w tym pojazdów militarnych; ASTRA – światowy dostawca ciężkich pojazdów budowlanych i przeznaczonych do prac w kamieniołomach; MAGIRUS – renomowany producent pojazdów i sprzętu pożarniczego i wreszcie IVECO CAPITAL -  wsparcie finansowe dla marek IVECO Group, umiejscowione strategicznie na początku linii marek. Dział usług finansowych będzie w rzeczywistości stanowić kamień węgielny dla nowej marki IVECO Group, zwłaszcza w obszarze alternatywnych źródeł zasilania.

 

Zobacz animację nowego logo TUTAJ

 

CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI / MI: CNHI) jest światowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych z ugruntowanym doświadczeniem przemysłowym, szeroką gamą produktów i obecnością na całym świecie. Każda z marek należących do Spółki jest główną siłą na rynku międzynarodowym w swoim specyficznym sektorze przemysłowym: Case IH, New Holland Agriculture i Steyr dla ciągników i maszyn rolniczych; Case i New Holland Construction dla sprzętu do robót ziemnych; Iveco dla pojazdów użytkowych; Iveco Bus i Heuliez Bus dla autobusów i autokarów; Iveco Astra dla ciężkich pojazdów budowlanych i przeznaczonych do prac w kamieniołomach; Magirus dla pojazdów pożarniczych; Iveco Defence Vehicles dla pojazdów obronnych i ochrony ludności; oraz FPT Industrial dla silników i skrzyń biegów. Więcej informacji na korporacyjnej stronie internetowej: www.cnhindustrial.com

 

 

Kontakt prasowy:

Francesco Polsinelli
Corporate Communications Manager, Europe
CNH Industrial

Tel.: +39 335 1776091     
Email: mediarelations@cnhind.com
www.cnhindustrial.com

 

Aleksandra Zielińska
Marketing Manager Poland & Ukraine
IVECO Poland
+48 691 691 692
aleksandra.zielinska@iveco.com

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.
338 548 685
formularz kontaktowy